Witamy na stronie biblioteki

Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach

11/06/2019

 Z radością informujemy, że kolejny już raz nasza szkoła bierze udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”, realizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL. 
     Czytaj PL (największa akcja czytelnicza w kraju) ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.  Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na nośnikach (plakatach). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki z  polskimi i światowymi bestsellerami. Czytać i słuchać bestsellerowych książek można przez cały listopad.

       W ramach tegorocznej edycji akcji dostępnych jest 12 wyjątkowych bestsellerów – sześć powieści i sześć książek non-fiction. Znajdziecie tu zarówno literaturę piękną, fantastykę, kryminały, jak i przejmujące reportaże oraz tytuły popularnonaukowe.
      Od początku listopada, przechadzając się szkolnymi korytarzami, możecie wypatrywać plakatów...

09/25/2019

Na dobry początek nowego roku szkolnego wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zapraszamy uczennice oraz uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie poetyckim organizowanym w ramach Spojrzeń 2019. Tematem VIII edycji konkursu jest dialog z językiem poetyckim i obrazowaniem Williama Szekspira oraz z formą sonetu. Regulamin konkursu jest dostępny w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

06/03/2019

     To było niezwykłe przedpołudnie. Wykorzystując urokliwą przestrzeń miejskiego parku, w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Tolerancja. Pomost między kulturami”,  przeprowadziliśmy akcję pod hasłem „Różnorodność jest wielkim bogactwem”. Wspólnie z uczennicami i uczniami Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza udekorowaliśmy mostek na Samie w Parku Zamkowym. Dzięki naszej kreatywności pojawiły się na nim dziesiątki (własnoręcznie wykonanych) kolorowych postaci z tektury, symbolizujących naszą różnorodność, która jest wielkim bogactwem świata, w którym żyjemy. Każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy, a  ta wyjątkowość daje moc i pcha świat do przodu. W poszanowaniu dla inności, radośnie współdziałając, doraźnie upiększyliśmy miejską architekturę, w nadziei, że nasza twórczość i jej przesłanie nie pozostawią obojętnymi tych mieszkanek i mieszkańców małej ojczyzny, którzy wybi...

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now